top of page

3 w 1: Nowoczesny salon Agnieszki z sypialnią i jadalnią

3 w 1: Nowoczesny salon Agnieszki z sypialnią i jadalnią

Agnieszka skradła nasze serca. Zgłosiła się do programu wysyłając film, po obejrzeniu którego nie mieliśmy wątpliwości – wspaniała kobieta i mama. Jedziemy do niej! W jej mieszkaniu zdziwiła nas jedna rzecz – dlaczego całe mieszkanie jest wyremontowane i wyposażone, oprócz jednego pokoju?! Wiecie dlaczego? Agnieszce szkoda było pieniędzy na remont salonu, który pełnił funkcję również jej sypialni. Wolała wyremontować pokoje synów i nie żałować im na wakacje, naukę, przyjemności. Przecież, powtarzała sobie, są rzeczy ważniejsze! Ale na szczęście przyszedł i czas na remont jej pokoju. Zatarłam ręce i wzięłam się do pracy nad dwoma projektami dla Agnieszki. Projektując musiałam pamiętać o tym, że to pomieszczenie pełni kilka funkcji. Jest miejscem spotkań trzyosobowej rodziny, tu wspólnie oglądają telewizję i spędzają czas. Jest również jadalnią oraz sypialnią Agnieszki. Ma więc trzy, bardzo różne i wymagające, funkcje. Jak udało mi się zmieścić to wszystko w tym 16-metrowym pomieszczeniu? Przede wszystkim zmieniła istniejący dotychczas układ funkcjonalny. Zaraz przy wejściu do pokoju, po prawej stronie, znalazła się szafka TV, a na wprost niej narożnik, który ustawiłam nietypowo, bo po środku pokoju dzieląc go na część wypoczynkową i jadalnianą. Za kanapą, bliżej wejścia do kuchni i okna, stanął stół z krzesłami. I tyle.
Agnieszka wybrała salon w stylu nowoczesnym. Meble ograniczyłam do minimum. W pokoju znalazła się szafka wisząca pod telewizor w kolorze czarnym. Tak na prawdę to szafka kuchenna Metod z IKEI. Pasował mi kolor, moi chłopcy dostosowali ją więc do innych potrzeb. Do tego niewielki narożnik, stół i cztery krzesła. Nie chciałam też przestrzeni zagracić. Postawienie sofy na środku pomieszczenia i tak było “ryzykownym” zabiegiem.
Głównym elementem dekoracyjnym są pionowe lamele drewniane. Ich zadaniem, oprócz optycznego podwyższenia pomieszczenia, było ocieplenie tego wnętrza. Są bowiem kontrastem dla betonowej ściany telewizyjnej. Aby podkreślić nowoczesny charakter tego projektu, dodałam plakaty z minimalistycznym motywem. Moje rady:

  • W niskich pomieszczeniach, takich ja to, zastosuj oświetlenie w kolorze sufitu, najlepiej plafon lub oprawy natynkowe. Oczywiście oprócz strefy stołu, gdzie możesz zawiesić niższą lampę.

  • Pionowe lamele optycznie dodadzą pomieszczeniu wysokości.

  • W pomieszczeniu, w którym jest już dużo mebli, dodatki ogranicz do minimum.
Ciekawi jak wyglądał ten pokój przed remontem?
Lista produktów: Beton dekoracyjny Jeger Narożnik Angsta IKEA Szafka kuchenna Metod z frontem Kungsbacka IKEA Dywan Komfort Krzesła IKEA Plakaaty Ubierzswojesciany.pl Stolik mały JYSK Stolik duży JYSK Oprawy natynkowe Light&more Dekoracja JYSK Poszewki JYSK


48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page