top of page

Rustykalny salon w pięciu krokach. Metamorfoza salonu Agnieszki i Marka. Sezon 1 odcinek 4 "Pomysłow

Jeśli bliskie jest Twojemu sercu slow life, kochasz naturę i naturalne materiały, a najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa to drewniany dom babci pełen koronek, polnych kwiatów i zapachu pieczonego ciasta, to zdecydowanie polubisz styl rustykalny. Oczywiście nie każę Ci od razu wieszać w oknach haftowanych zazdrostek i pleść wiklinowych koszy. Współczesnemu wnętrzu można nadać rustykalny charakter w dość prosty sposób. Dzisiaj o tym jak przeprowadziłam metamorfozę pokoju dziennego naszych bohaterów, w 3 dni i z bardzo ograniczonym budżetem.

Kilka słów o pokoju. W salonie zastałam sofę, fotel, szafkę tv i sprzęt sportowy. Wszystkie meble były ustawione pod ścianą, tworząc niewykorzystaną przestrzeń na środku. Agnieszce również brakowało stołu.Oto pięć kroków metamorfozy.

1. Zaczęłam od wyznaczenia nowych funkcji w pomieszczeniu, które podzieliłam na część wypoczynkową (bliżej okna) i jadalnianą (bliżej wejścia i kuchni). Długi ciąg szafek zapewnił wystarczającą ilość miejsca do przechowywania.

2. Następnie wybrałam główny kolor. Postawiłam na sprawdzoną zieleń (tu zastosowaliśmy farbę marki Flugger kolor 3505) , która nie tylko kojarzy się z naturą, ale również doskonale komponuje się z drewnem, beżami i bielą. No właśnie – drewno. Jego nie mogło zabraknąć w tym projekcie, podobnie jak miękkich tkanin w kolorach ziemi.

3. Postawiłam na wygodę i rodzinną atmosferę. Duże, wygodne sofy ustawione równolegle. Obszerny stół pomieści całą rodzinę.

4. Nie zapomniałam o efekcie WOW. Na moją prośbę Mariusz i Szymon wybudowali “komin” oraz stworzyli atrapę kominka z surowego drewna. Użyliśmy do tego podkładów ogrodowych.

5. Całości dopełniły dodatki. Na ścianie zawisły zdjęcia dzieci, w wazonach pojawiły się świeże kwiaty, a na sofach miękkie poduszki oraz ciepłe koce.

Moje rady:

  • Ustawieniem mebli wyznacz strefy. Nie bój się postawić sofy w poprzek pomieszczenia! Ustawienie mebli pod ścianą nie jest jedynym rozwiązaniem.

  • W rodzinnym salonie, gdzie spędzacie dużo czasu, wygodna sofa to podstawa. Jeszcze lepiej sprawdzą się dwie ustawione równolegle, tak, byście mogli ze sobą swobodnie rozmawiać lub grać w gry.

  • Niewielka konsolka zaraz przy wejściu doskonale sprawdzi się w salonie. Jest idealnym miejscem na wyeksponowanie kwiatów, zdjęć, dekoracji, ale również miejscem, gdzie można odłożyć klucze lub torebkę.Lista produktów:

Sofy IKEA

Stolik kawowy IKEA

Fotel Munduk Lectus24

Szafki BILLY IKEA

Dywan MARSTRUP IKEA

Lampa RANARP IKEA

Kinkiety RANARP IKEA

Dekoracyjna głowa łosia na ścianę PAKAMERA

Podkłady ogrodowe CASTORAMA

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page