top of page

Sezon 3 odcinek 4 „Pomysłowych projektów”. Sypialnia w stylu skandynawskim. Rezultat i informacje.

Pamiętam moją rozmowę z Wiolą. Poprosiła mnie o przytulną sypialnię, w której będzie mogła poczytać lub popracować siedząc na łóżku oraz, co na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe, jak najwięcej miejsca na ubrania. O tym wszystkim pamiętałam tworząc dla niej dwa projekty. Ostatecznie wybrała ten pierwszy, jaśniejszy, inspirowany stylem skandynawskim.

Układ funkcjonalny w przypadku tego pokoju był oczywisty. Usytuowanie drzwi wymuszało jedno jedynie ustawienie łóżka. Tam, gdzie nie stało łóżko lub było przejście, musiałam znaleźć miejsce na szafę.


W małych przestrzeniach podstawowa zasada to WYKORZYSTUJEMY MIEJSCE AŻ PO SAM SUFIT. Skoro nie ma miejsca w poziomie, idziemy w pion. Oprócz szafy, która zajęła całą przestrzeń obok łóżka, znalazłam miejsce do przechowywania nad nim wieszając pawlacze (Nie każdy lubi, wiem. Lubi, nie lubi! Przyznać trzeba, że takie rozwiązanie jest efektywne). Tę konstrukcję stworzyłam z mebli modułowych PLATSA. Uchwyty meblowe, które zamówiłam w internecie, niestety nie dojechały na czas. Ratując się, kupiłam drewniane wieszaki ścienne.

Druga zasada w małych pomieszczeniach to JEDNA RZECZ, WIELE FUNKCJI. Dlatego wybrane przeze mnie łóżko miało szuflady. Tu akurat 6 sztuk, aktywnych 5 (bo jedna jest od strony szafy więc się siłą rzeczy nie otwiera, po prostu istnieje).Aby pokój nabrał przytulności i Wiola mogła się wygodnie opierać siedząc na łóżku, w przestrzeni między nim a pawlaczami zamontowaliśmy panele tapicerowane. Na dwóch ścianach pojawiła się tapeta o delikatnym wzorze. Na jej tle powiesiłam drewnianą mapę.

Na suficie pojawiło się białe oświetlenie szynowe. Dlaczego takie? Przeczytasz o tym tutaj. Obok łóżka zawiesiliśmy lampę, która doświetliła miejsce do czytania.

A fikuśny organizer ścienny? To dno łóżka zawieszone na dwóch haczykach.


MOJE RADY:

  • W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się meble modułowe, które możecie tworzyć z części w zależności od swoich potrzeb i gabarytów pokoju.

  • Nie bójcie się nieoczywistych rozwiązań. Nie masz gałek, zastąp je czym innym – wieszakiem ściennym, kawałkiem liny, korek po winie. A może potrzebujecie organizera ściennego. Zróbcie go z dna łóżka.

Łóżko Nordli @ikeapolska Panele tapicerowane w kolorze szary jaśmin @leroymerlinpolska Szafa PLATSA @ikeapolska Uchwyt do szafy/wieszak ścienny Skuggis @ikeapolska Tapeta Minimal Mountains @ubierzswojesciany Drewniana mapa ścienna @sikorkanet Dno łóżka @jyskpl Oświetlenie szynowe @leroymerlinpolska Lampa wisząca @leroymerlinpolska


60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page