top of page

O MNIE

Kim jestem?

 

Nazywam się Iwona Durka i jestem absolwentką Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Tytuł inżyniera na kierunku Architektura Wnętrz obroniłam pracą dyplomową pisaną pod kierunkiem profesora sztuk plastycznych Przemysława Krajewskiego. 

 

W mojej pracy najbardziej interesuje mnie człowiek i to, jak otoczenie wpływa na niego. Dlatego do każdego projektu podchodzę indywidualnie, poznając najpierw zwyczaje i potrzeby inwestorów, ale również pasje, styl życia, obyczaje. Wszystko to pozwala mi stworzyć wnętrze dostosowane do indywidualnych potrzeb moich klientów. Staram się, aby każdy projekt był przemyślany i stanowił spójną całość, a jego wykonanie był realne i osiągalne dla moich klientów.

 

Co jest dla mnie najważniejsze w procesie projektowym?

 

Najważniejszy jest dla mnie mój Klient i to, żeby ostatecznie stworzyć przestrzeń dla niego idealną. Dodatkowo często pracuję mając na uwadze przeznaczony przez inwestorów budżet, co daje im pewność, że uda się zrealizować dany projekt. Jednym z moim ulubionym aspektem w projektowaniu jest efektywne wykorzystanie przestrzeni. W moich projektach nigdy nie zapominam o szafach i przechowywaniu, a nawet najmniejszą przestrzeń zagospodaruje tak, że każda rzecz miała będzie swoje miejsce.

Co jest dla mnie inspiracją?

 

Największą inspiracją jest dla mnie modernizm. Jego wpływ można odnaleźć w wielu moich projektach. Często kieruje się słowami Ludwiga Mięs van der Rhoe  "Mniej znaczy więcej".  Lubię również wnętrza odważne i z charakterem. Moim znakiem rozpoznawczym są tapety i kolor. Nigdy jednak nie narzucam inwestorom moich wizji. Wierzę, że to oni powinni mieć ostateczne zdanie w procesie projektowym. Architekt jest doradcą i twórcą, ale powinien kierować się dobrem domowników. 

Moje projekty

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

+48 604434101

lub umów się na 
bezpłatną konsultację online.

bottom of page