top of page

5 powodów, dla których powinieneś pokochać tapety

Tapety właśnie przeżywają swój renesans. Nic dziwnego. Na rynku jest ich teraz taka różnorodność, że zadowolą nawet najbardziej wybrednego. Jestem wielką fanką tapet, więc dzisiaj spróbuje przekonać do nich również Was.

1. Tapeta pasuje do wszystkich pomieszczeń Dosłownie nie ma pomieszczenia, do którego tapeta by nie pasowała! Doskonale sprawdzi się nie tylko w pokoju dziennym, jadalni czy sypialni, ale również w kuchni, pokoju dziecięcym i przedpokoju. Oczywiście do pomieszczeń mokrych należy wybrać tapetę wodoodporną czyli ze specjalną powłoką, która nie przepuszcza wody i nie niszczy się pod wpływem detergentów. Do pokoju dziecięcego, ale również do wąskich korytarzy i tam, gdzie przechodząc możemy pobrudzić ścianę, polecam tapety zmywalne, czyli odporne na mycie i szorowanie. Pomimo częstej pielęgnacji długo zachowają swój piękny wygląd i nie utracą kolorów.2. Tapeta to szybki i „czysty” sposób na zmianę Gdy Twój pokój wygląda poprawnie, ale czegoś w nim brakuje, postaw na tapetę. To prosty sposób na diametralną zmianę. Dzięki położeniu tapety na jedną ścianę uzyskasz w prosty sposób efekt WOW. Dodatkowym atutem jest to, że tapetowanie nie wprowadza takiego chaosu jak na przykład malowanie. Jest czynnością raczej czystą. Wystarczy odsunąć meble i oczyścić podłogę.3. To zmiana, której możesz dokonać sam Oczywiście jeśli nie czujecie się na siłach, nie namawiam. Ale jeżeli macie choć odrobine zmysłu estetycznego i lubicie drobne prace remontowe, tapetę na ścianę położycie sami lub z pomocą drugiej osoby. Grunt to dobrze przygotowana ściana, trochę wiedzy teoretycznej z internetu i dużo chęci. Rezultat? Mega zmiana plus gigantyczna satysfakcja gwarantowana!4. Tapety mają różne podłoża, gramaturę i struktury Tego, że wzorów tapet mamy setki tysięcy, nie musze Wam mówić. Ale warto wspomnieć, że są różne podłoża i struktury. Tapety występują na podłożu papierowym i fizelinowym. Te drugie są trwalsze i, moim zdaniem łatwiejsze do klejenia. Warto również zwrócić uwagę na gramaturę materiału. Gdy jest on cienki, należy pamiętać o pomalowaniu uprzednio ściany na biało, żeby kolor nie prześwitywał. Przy tych grubszych nie należy się tego obawiać. No i struktura. Czasy jedynie gładkich tapet się skończyły. Teraz mamy tapety w dotyku i materiale przypominające piasek, beton, len czy płótno. Te gładkie są błyszczące, matowe lub półmatowe. Do wyboru do koloru.

5. Tapety możemy kupić w gotowych rolkach lub zamówić na wymiar Na rynku pojawia się coraz więcej firm wykonujących tapetę na zamówienie. To ciekawa alternatywa do tapet z rolki, dostępnych na przykład w marketach budowlanych. Osobiście lubię właśnie takie rozwiązanie gdyż jest ono dostosowane do moich potrzeb. Nie tylko określamy wymiary tapety, to również wielkość nadruku i ilość brytów czyli części, na które podzielony zostanie nasz wydruk. Wbrew pozorom im większe, tym łatwiej układać. Mamy bowiem mniej połączeń, które są zawsze problematyczne. Moja rada? Zawsze warto zamówić próbkę tapety, żeby sprawdzić kolor i strukturę oraz to, czy przypadkiem nie przebije nam kolor ściany. Taka próbka to niewielki wydatek, a może zaoszczędzić nam wiele problemów. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać was do tapet. Oto kilka przykładów.


25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page