top of page

Sezon 3 odcinek 7 „Pomysłowych projektów". Sypialnia w stylu industrialnym.

Uwielbiam styl industrialny. A Wy? A już najbardziej marzy mi się mieszkanie w starym, pofabrycznym budynku, z wysokimi sufitami, odkrytą cegłą i stalowymi belkami pod sufitem. Otwarta przestrzeń, duże okna. Hmm. Marzenia.


W rzeczywistości jednak mało kto mieszka w lofcie. No więc jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym, a przynajmniej nim inspirowane, gdy nasza sypialnia ma 12 m2, jest w bloku z wielkiej płyty z lat 80, co oznacza że cegły to tam ze świecą szukać? No i ta wysokość! 260 cm do sufitu i ani centymetra więcej. Czy to oznacza, że ze stylu industrialnego nici?

Niekoniecznie. Rozwiązaniem jest umiejętne wprowadzenie do wnętrza elementów i materiałów charakterystycznych dla tego stylu. Czyli? Są to cegła, beton, metal, drewno, czerń i szarości.


Tak zrobiłam w projekcie zaproponowanym naszym bohaterom w 7 odcinku „Pomysłowych projektów”. Pomimo, iż sypialnia Magdy i Maćka nie jest ani duża ani wysoka, a nasi bohaterowie mieszkają w segmencie pod Warszawą a nie w starej fabryce, udało mi się stworzyć sypialnię z elementami stylu industrialnego.Styl industrialny niektórym kojarzy się z zimnymi wnętrzami. Nie bez powodu. Takie skojarzenia mają nowiem beton, ciemna stal, kamień. Aranżując więc sypialnię w tym stylu warto połączyć te „zimne” elementy z takimi, które wprowadzą „ciepłą” atmosferę do pomieszczenia, w którym mamy wypoczywać i się relaksować.


No dobrze! Oto przepis na sypialnię marzeń!

Ścianę z łóżkiem pokryliśmy betonem marki Jeger. Na niej również pojawiły się podświetlane panele ścienne od bloki w dekorze dąb naturalny. W skład konstrukcji, którą zaplanowałam na ścianie, weszło 6 modułów.

Meble w pomieszczeniu są w kolorze czarnym lub ciemnoszarym. Czarne są również metalowe drzwi przesuwne, które zamontowaliśmy w wejściu do garderoby.

Całość ociepliłam tapicerowanym łóżkiem obitym tkaniną imitującą wełnę, firankami i zasłonkami oraz nastrojowym oświetleniem przy łóżku.45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page